Recyklace

8. dubna 2016 v 10:31 |  Randění
Při psaní minulýho článku jsem si tak zavzpomínala na staříka, že na svůj věk fakt vypadal dobře. Jakože opravdu hodně. A když jsem svobodná a do života stejně nepoužitelná jako on, bylo jasný, že je dobrej nápad mu napsat.

Že prej má čas jen dopoledne, nevadí, já s tim problém nemám. Když kolem jedný psal, že čas má až teď, ještě jsem nebyla úplně naštvaná. Odsouhlaseno, může dorazit. Kolem třetí jsem volala, kdy dorazí, protože potřebuju vyvenčit psa a jestli to stihnu ještě před tím. Ano, byla jsem venku hodinu a ani pak tu ještě nebyl. Měla jsem jet večer pryč, takže jsem neměla nakoupeno a každej ví, že hladová ženská je dost nebezpečná. Dala jsem mu najevo, že mám hlad a hrozí mu smrt. To už psal, že je před barákem (a pak se svěřil, že přemejšlel, že po tý sms to otočí a pofrčí zpět, protože se bál následků). S výrazem největší semetriky jsem se pomalu vypravila před vchod a on telefonoval a nevšímal si mě. To už se mi svíraly pěstičky. Jenže v tomhle nejsem dost ženská, místo dusivého ticha jsem se hrozně rozesmála, protože mi to celý přišlo tak absurdní, že by to vážně prostě nešlo.

Galantně mi otevřel dveře od svého třídveřáku (nepotřebuje velký auto ke kompenzaci, no) a já zírala, co to jako sakra dělá, že všichni víme, že nejsem dáma a on je jen děvkař a ne gentleman. Čekala jsem, že mi třeba za ty kecy přibouchne nohu, to by mi přišlo normálnější.

Šli jsme do pizzerie, kam jsem nikdy dřív nešla, protože mi přišla moc nóbl. Když nám donesli nějaký pečivo a na talíř vylili trochu oleje a mluvili na nás italsky, říkala jsem si, že je asi dobře, že jsem tam nikdy nezamířila. Snažila jsem se tvářít, že vim, co mám dělat a zadržovala smích. Stařík na tom byl podobně. Povídali jsme si, já se moc ráda vracela k informaci, kterou mi podal kdysi. A to, že je tak trochu mrtvý na spodek. Nevim, co čekal, když mi to kdysi psal, asi výsměch a ne, že mu začnu dávat přednášku o zdraví a o tom, aby šel k doktorovi. Upřímně ho vyděsilo, že nejurepanější držka v jeho okolí neměla nic, čim by ho uzemnila. Teď už mi to nedalo a vtípků na to téma jsem si našla hodně. Tak moc, že jsem se bála, že nejenže se mu už nepostaví nikdy, ale že mě nechá i to jídlo zaplatit.

Po jídle kupodivu ještě neměl keců ještě dost a napadlo ho kino. Proč ne, free food a ještě kino? A ani mu za to nemusím dát? Ha, výborně. V kině to nebyla zrovna moc výhra. Jen nějakej českej film. Nejsem vlasteneckej fanda naší kinematografie, spíš naopak, ale nechtěla jsem, aby jel domu, protože mi bylo fajn, tak jsme šli na to. Při výběru místa jsem prohodila u pokladny cosi o tom, jestli jeho stařecké oči vidí čísla na sedačkách. Pokladní se ani nesnažila zadržovat škodolibej smích. Zaplatil. Upřímně jsem se divila. V sále se to plnilo lidma 50+. Cítila jsem se mladá, jak už dlouho ne. Myslim, že i jeho potěšilo, že někde není nejstarší.

Nakonec jsem ho neposlala ani domů, nechala jsem ho přechrápat, protože pořád bylo o čem povídat. A taky jsem tulivá. A s ním to bylo bezpečný, přece! On mi teda už kdysi říkal, že s timhle má problém, že sex dobrý, asi až moc, protože většího proutníka neznám… ale držení za ruku a tulení? To je moc osobní, to ne. Třeba kecá a tohle říká každý, aby se cejtila výjimečně, ale to je mi fuk, dokud se přitulí a nekecá u toho, nemám problém a nehodlám nic zpochybňovat. A nikdo od toho nic nečeká, takže je to i o to lepší. Asi mám strach ze zodpovědnosti. A řekla bych, že jeho problém to bude taky, a že je na tom hodně hůř než já.


A i přes moje nekončící vtípky na jeho zemřelý spodek a poznámky o vnučkách, gerontofílii a spousty jiných po duši hladících slovech… na ten spodek zas tak mrtvej není.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 13. dubna 2016 v 19:39 | Reagovat

Suprově se to čte! :D Příště, pokud tě nechá tak dlouho čekat, vykašli se na něj :)

2 Samička Samička | 17. dubna 2016 v 0:11 | Reagovat

Občas máš fakt svatou trpělivost :D
A závidím, že mrtvý spodek zas tak mrtvý nebyl...ehm :D

3 howtostaysingle howtostaysingle | Web | 17. dubna 2016 v 20:05 | Reagovat

[1]: No příště na něj kašlu, ale když jsem na něčem domluvená, tak to nerada ruším a vůbec mi nedojde, že ostatním je to beztak jedno :D

[2]: Takovýhle paka jsou výbornej trénink sebekontroly! :D

4 Jana Jana | E-mail | Web | 19. května 2016 v 15:39 | Reagovat

Nebezpečné čtení
Dostávám záchvaty smíchu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama