Hromadná odpověď na reakce

6. prosince 2016 v 10:11 |  Random články
Na hlavní stránku se mi dostane vždycky nějakej článek, co neodpovídá totálně stylu blogu, nějakej náhodnej hejtík, kterej potřebuju vyventilovat. A pak si čtu komentáře a dobrý rady od někoho, kdo o mě neví ani to málo, co tady zveřejňuju, protože si přečet fakt jen jeden nevypovídající článek.

Naprosto si uvědomuju, že by mě to nemělo rozhazovat, ale vzhledem k tomu, jak citlivý téma pro mě hledání práce je, je to trochu těžší. Takže… jo, já vim, že práce je všude kotel, ale nestudovala jsem VŠ, abych šla na tři směny. Mám svoji sociální bublinu a vyjít z ní a čelit "slušným Čechům" je pro mě vždycky velmi traumatizující zážitek. Mám psa, nechci na tři směny, ono i dvanáctky trochu kolidujou s tim, bejt dobrej majitel psa. A taky mám dost podlomený duševní zdraví a od toho spoustu přidruženejch fyzickejch symptomů, prostě je mi mizerně a mám i strach jít do neznáma. Hledám v relativně neškodnym okruhu kancelářskejch prací. A v tom je ten kámen úrazu, hledá tam skoro každej. Každej umí s počítačem, každej má vejšku. Většina vypadá nějak reprezentativně a většina má i řidičák. A ten já třeba nemám. Ne, že bych se nesnažila, prostě ho nemám. A momentálně si nevytáhnu ze svý tajný kapsy prachy na to, abych si ho udělala.

"Jak někdo nemůže mít práci při studiu a nechá se živit od rodičů." Na to nemám odpověď, nic takovýho se mi nestalo. Při studiu se dá totiž dost dobře mít živnost, skoro žádný výdaje a příjmy byly fakt dobrý. Jenže pak se přehoupla šestadvacítka, a aby to nebylo málo, ubyly i ty příjmy a nakonec musela živnost jít spát, člověk nechce makat za to, aby jen poplatil úřadum, proplatil si náklady a byl na konci měsíce štastnej, že je na nule. Tak moc skromná nejsem.
Jednu práci, kde jsem přivřela oči nad tim, že to není úplně, co hledám, jsem si už vyzkoušela. A taky to nebyla ta správná cesta, že ano, nejsem fanda permanentního dohledu. Pernamentního, jak by řekl šéf.


Ráda bych si jela něco sama na sebe, ale vzhledem k tomu, jak jsem psychicky vyšťavená, tak jsem se úplně zasekla, motivace na nule a kreativita? Nevím, dlouho jsem ji nepotkala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 6. prosince 2016 v 10:46 | Reagovat

Absolutně dokonalý doplňující článek k jinému článku na titulce. Připrav se na komentáře typu, že se máš zbavit psa atd. ;) to lidi taky umí ...

2 howtostaysingle howtostaysingle | Web | 6. prosince 2016 v 11:02 | Reagovat

[1]: No věřim, že kdybych to udělala, byla by vlna hejtu větší. Ne, že by mě, miláček, nesral, ale zbavovat se ho neplánuju :) Jako já si taky myslela, že lidi jen remcaj a nesnažej se pořádně nic hledat, že místo rozesílání cvček jen výmluvy a výmluvy,... kdyby člověk dostal aspoň nějkou konstruktivní zpětnou vazbu, že ano, já nevim, co dělám blbě. Snažim se bejt nějak lidská, nereagovat naučenejma frázema. Prezentuju se tak, jak bych chtěla, aby se prezentoval někdo, koho bych měla zaměstnat já. Ale možná jsem prostě moc zakotvená v tý svý bublině a považuju za normu něco, co je totálně nevhodný.

3 Jana Jana | E-mail | Web | 6. prosince 2016 v 11:06 | Reagovat

[2]:Taky, když jsem hledala práci, tak jsem rozeslala třeba i tři životopisy denně ... A odpověděli mi? Ne... Jen znovu, po deadlinu, znovu zveřejnili inzerát ... Arogance největšího stupně (potřetí jsem jim to CV neposílala, že, to by byl výser ...)

4 klavesnicetuka klavesnicetuka | 6. prosince 2016 v 14:35 | Reagovat

víš co ono se vždycky dobře radí ale v takové situaci je to na ho...mě obvykle takové rady v takové situaci naštvou:)
sama si pamatuju jak jsem hledala práci pošleš denně 5-10 životopisů a nepřijde reakce nebo chodíš po pohovorech a nic, připadala jsem si jako úplný zoufalec...
A taky jsem nechtěla jít dělat do OBI za kasu že...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama