Lásku pro všechny? Ne

7. března 2018 v 15:22 |  Random články
Vztek, bezmoc a úzkost. Nejsem si jistá, že ještě něco jinýho dokážu cejtit. A připadám si sama jak asi nikdy v životě.

Hledat pochopení u druhých je marný. Způsobil mi to totiž pes. Ne můj, ale pes od O. A přece tady už nemám co dělat, jsem se mohla odstěhovat. Jakože určitě, když jste bez práce, tak se poženete do samostatnýho bydlení. Hlavně abych byla hrdá a samostatná, to se dneska nosí.

Ani hovno.

S O. vycházíme, byt si hledám, ale v mym případě věci nejdou hned. A nedejbože bez zádrhelů.

No a jeho pes. Jak to nazvat. Jeho pes je vyšinutej tyranskej zmrd. Ale je to pes, je to živej tvor. A nemám nárok nenávidět rozkošný chlupaťoučký zvířátko. Jsem bezcitná a když si postěžuju, tak je mi reakcí pohrdání. A tak mi ubývají "kamarádi." Nemám nervy na ty moralistický kecy.

A o co vlastně jde?

Pes to byl vždycky trochu povahově nemilý. Vynucování pozornosti a naprostá netolerance osobního prostoru ho provázela od doby, co ho znám. Nikdo mi nevěřil, že je to trochu manipulativní zmrd.

Rok a půl spolubydlení jsem se jen nasírala tím, že mě hodiny dokáže pozorovat z různých koutů bytu, kňučet a sekat mě tlapou, když mu nedávám pozornost. To se dělo často. Na vynucování pozornosti seru. Ale když neobtěžoval, tak jsem ho chválila a hrála si s ním. Aby věděl, co je žádoucí. Sice jsem si k němu cestu nikdy nenašla, ale nejsem píča.

O. byl na služebce a psa vyfasovala jeho ex. A tam se to asi zlomilo. V noci nás začal budit kňučením. Jeho výdrž byla obdivuhodná. Nic dalšího se nedělo. Jen jsem se rozloučila s kvalitním spánkem.

O něco později jsme už nemohli odejít ani z bytu, aniž by nezačal demolovat. To dělal ještě když bydlel O. se svou ex. Se mnou nikdy. To pro mě byla novinka. Rozkousaná skříň, snaha utýct oknem, dveřma, skříní, záchodem i zrcadlem. Hardcore filmovej fanda. Od Narnie přes Ministerstvo kouzel až po Alenku v říši divů. Ani jedno ho ven nedostalo. A když koušete zrcadlo, nese to sebou spoustu krve a střepů. Skříň zas třísky a poraněný tlapy. Jenže on má kromě separační úzkosti i OCD. A tak si to pak líže do obludnejch rozměrů. (Pomohlo nakapat oreganový olej, ochutnejte, pochopíte.)

A tak jsem nemohla ani ven, odsouzení k home office napořád.

Jenže to by se ještě dalo, kdyby byl v noci v klidu. Ale on dokázal vyvádět natolik, že jsme spali třeba i jen dvě hodiny. Opakovaně. Nedostatek spánku mi začal stupňovat úzkosti a panická porucha se začala hlásit o slovo. Po letech relativního klidu jsem to brala jako prohru.

Ve dne spal. Dokud nikdo nechtěl jít ven nebo spát. Spát se nebude v noci ani ve dne. Když teror, tak pořádně.

Na netu jsem našla snad všechno, co se vyrábí na uklidnění psů. Moc to nefungovalo. Našla jsem psího psychologa. O. mu volal. Ničení je jasná separačka. To vím taky. A to v noci, to je manipulace. In your face, bitches.

Ale moje pravda mi spánek nepřinesla.

Z nespaní v noci volně přešel i na nespaní přes den. A velkou dávku teroru k tomu.

Spustilo to venčení mýho psa, byl tu sám maximálně dvacet minut. Po návratu se na mě snažil vyšplhat. Což je vzhledem k jeho panický hrůze ze stříhání drápu a váze 30 kg fakt bezva. Škrábance jsem měla až na krku. Proč na mě lezl nevím. On to asi taky nevěděl. A tak se pak snažil dostat na všechny okna v bytě. Sházel všechno, co na nich bylo a zubama rval to, co dřív ještě nestih. A vůbec ho nazajímalo, že jsem doma. Ničil skříň, ničil dveře, okna a moje nervy. Když jsem ho sundala z okna, vyšplhal se mi k hlavě. Když něco chce, je jako buldozer. A nevadí, že vážím dvakrát tolik. Nejde s tim nic udělat. Fakt nic.

Popis nezní nijak hrozně, ale táhne se to měsíce. K tomu si připočtěte dost slušnou spánkovou deprivaci (ne nadarmo se používala jako účinná mučící metoda) a bezmoc z toho, že nic nezabírá. A vědomí, že z toho nikdy asi nevyroste. Může mít nádor na mozku, může mít demenci. A nebo taky může bejt jen kokot.

Tak jsem tu seděla zlomená, brečela, křičela na něj a jemu to bylo jedno. Zalehla jsem ho, aby aspoň chvíli neničil byt. Nic. Mlátila jsem do něj pěstí, aby se probral. Žádná reakce. Po několika hodinách jsem musela zavolat O. do práce, aby přijel a mezitím se šla schovat do sprchy. Sprcha mě uklidňuje a on nesnáší vodu. Problém je, že soudnost není vlastnost, který by se psům dostalo. Když na vás někdo ječí a mlátí vás, je jasnou volbou to, že se mu narvete do sprchy. Kdyby se zubama nesnažil zničit celou koupelnu, nepustila bych ho. Tenhle argument byl silnej.

Druhej den byl úplně v klidu, spal v noci i přes den. Jenž to už tady několikrát bylo. Myslíte si, že to je dobrý a on vás přesvědčí, že rozhodně neni. A že umí přitvrdit.

Co bych k tomu řekla. Neberte si psy z útulku, který jsou očividně problémový. A pokud náhodou během prvních měsíců zjistíte, že to nezvládáte, serte na předsudky. Radši pes v útulku než nervy v píči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 7. března 2018 v 17:28 | Reagovat

Hele o mne jako onlinekamošku nepřijdeš ať napíše téměř cokoliv. Na jiný komentář se nezmůžu. Každopádně klidně napiš maila :)

2 Eliss Eliss | Web | 7. března 2018 v 17:28 | Reagovat

Tak ten opravdu vyvádí psí kusy...

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 7. března 2018 v 21:07 | Reagovat

Tohle je fakt už SOS volání...
Napadá mě jen nějaký větší město, kde seženeš bydlení i práci. Kdo uteče, vyhraje...

4 stuprum stuprum | Web | 8. března 2018 v 1:46 | Reagovat

Při představě, že by se s vámi s O. pustil do trojky OCD pes, by mě asi kleplo!

5 howtostaysingle howtostaysingle | 8. března 2018 v 8:28 | Reagovat

[1]: Děkuju <3

6 howtostaysingle howtostaysingle | 8. března 2018 v 8:33 | Reagovat

[3]: Bydlím v relativně velkym městě, ale spolubydlení se psem se mi moc nedaří najít. Napsala jsem si inzerát. Jednu větu. Byly v tom informace, že holka a pes hledají spolubydlení. Jaké bylo pro dotyčné překvapení, že mám psa, že to u nich jako bohužel nejde. Asi musim na svym copywritingu zamakat!

Práci mám na poloviční úvazek v Praze, ale dělám skoro všechno z domova, uháním je o nějaká zadání a oni mě docela ignorujou. Tak se bojim, že zas nepřežiju zkušebku, moc viditelnejch výsledků za sebou nemám.

Jako neni to všechno tak depresivní jako v tom článku, občas nám dá voraz a můžeme se vyspat, to pak dokonce cejtim i radost. Spánek a jídlo jsou fakt dvě nejlepší věci na světě :)

7 padesatka padesatka | E-mail | Web | 8. března 2018 v 20:08 | Reagovat

[6]: To jsi na tom s bydlením stejně jako Prvorozený, chci, aby se do konce roku odstěhoval. A sám to nějak musí vymyslet, Pracuje dlouhý a krátký týden, sám bydlet nemůže, protože někdo musí venčit psa...a mně nějak došla trpělivost, se synem...

Držím palce a hodně štěstí, to jsou už takový blbý fráze. Ale líbí se mi: Když se štěstí unaví, sedne i na vola...nebo prostě i na velkýho smolaře...!

8 howtostaysingle howtostaysingle | 9. března 2018 v 9:20 | Reagovat

[7]: To chápu, v určitym věku je bydlení s rodiči utrpení pro obě strany. Na to jsem při hledání práce taky narazila, ono se blbě shání někdo, kdo ho bude venčit. A řekla bych, že můj pan pes je beztak autista a má rád režim. Dobrá výmluva proč nedělat na směny :D

Děkuju :) ono se to začíná obracet k lepšímu, minimálně, co se týká tý soběstačnosti, ale jak se k tomu připojí frustrace z nemožnosti se vyspat, je to hrozný. Psovi našli problém se štítnou žlázou, tak třeba po medikaci bude o něco menší vůl. Byla by to úleva pro všechny strany.

9 Nýna Nýna | E-mail | Web | 9. března 2018 v 22:21 | Reagovat

Máme doma podobného magora, i když je to tedy dle popisu jen slabý odvar. Naštěstí. On je magor hlavně venku, když potkáme jiného psa. Buď se ho tak bojí, že ho chce sežrat, nebo ho tak ignoruje, že jsem z toho na větvi já. Přeju nervy ještě pevnější, spánek o mnoho kvalitnější a psovi úlevu od problému se štítnou žlázou :) :)

10 howtostaysingle howtostaysingle | 10. března 2018 v 21:30 | Reagovat

[9]: To dělá ten můj debil, doma pohoda, ale venku si vyhejtí každýho psa, kterýho může :D a děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama